Druhá brigáda na tábořišti a pozvánka na akci Skautského institutu

Vážení rodiče, minulý víkend jsme na brigádě na tábořišti udělali dost práce, ale nestihli jsme všechno, jak jsme zamýšleli. Proto budeme pokračovat tento víkend, v sobotu 8.6. a pokud bude třeba i v neděli 9.6. vždy od 10 hodin. Doprava individuální. Práce budou vesměs tesařské, mimo jiné budeme dělat ešusovník, dokopávat misto na lednici a připravovat podestu, vyrábět pult na mytí nádobí, dělat stojan na koše a velký barel na vodu do kuchyně. Šikovné ruce a aku nářadí určitě neodmítneme.

Zárověň také zveme všechny rodiče a zájemce na akci Skautského institutu v Benešově. Táborák k přivítání léta. Více na https://www.facebook.com/events/1000761608236272/

 Taborak_vitani_leta

Tábor Osečany 2024

Organizační schůzka o táboře proběhne ve čtvrtek 16.5. od 18 hodin v klubovně.

Brigáda na tábořišti, kde se bude hlavně rekonstruovat kuchyně proběhne o víkendu 24.-26.5.

Pro rodiče, kteří nebudou/nebyli na informační schůzce o táboru přikládáme soubory s potřebnými dokumenty a formuláři. Veškeré potřebné informace najdete v souboru informace pro rodiče, soubor s přihláškou obsahuje samotnou přihlášku, doporučený seznam věcí na tábor a formulář o bezinfekčnosti, který se odevzdává v den odjezdu na tábor. Dotazník o zdravotním stavu dítěte se také odevzdává v den odjezdu na tábor. Přihlášku je nutné odevzdat do konce května, poplatek za tábor zaplatit do 16.června.

Informace_pro_rodiče

Přihláška_na_tábor

Dotazník_o_zdravotním_stavu_dítěte

Posudek o zdravotní způsobilosti

Jarní akce

Závod vlčat a světlušek

V sobotu a neděli 13.-14. dubna se v prostorách konopišťského přírodního divadla a jeho okolí koná okresní kolo závodu ve skautských dovednostech pro nejmladší věkovou kategorii vlčat a světlušek. Co všechno je může na jednotlivých soutěžních stanovištích čekat najdou v brožurce tomu věnované. Samotný závod proběhne v sobotu, další doprovodný program je plánován na nedělní dopoledne. Proto sebou povezeme stany, ve kterých přespíme. Nicméně, pokud by bylo přespání nebo nedělní dopoledne překážkou vašich dětí v účasti na závodu, je možné odjet ještě v sobotu večer.

Registrace závodu začíná v sobotu v 9 hodin, proto pojedeme z Neveklova autobusem v 8:15, sraz na Malém náměstí nejpozději v 8:05. Návrat v neděli do Neveklova ve 12:40.

S sebou je potřeba skautský kroj (kdo má), oblečení vhodné na ven a na závod, spacák, karimatka, stan (domluvíme v rámci hlídky), teplé oblečení na spaní, hygienické potřeby, ešus, lžíce, hrneček, sobotní svačinu a oběd (první společné jídlo bude odpolední svačina). Účastnický poplatek (startovné, stravné apod.) je předpokládáno 340 Kč/osoba. Strava bude zajištěna pro všechny (tedy pro členy hlídek + 2 doprovody) od sobotní odpolední svačiny do nedělního obědového balíčku (sobotní večeře bude teplá). Pití (šťáva, teplý čaj) bude k dispozici po celý den.

Složení soutěžních hlídek je dopředu dané, nahlásíme případné náhradníky. Účast si se všemi rodiči potvrdíme.

Ivančena

Každoroční výstup ke kamenné mohyle, která na paměť zavražděných skautů vznikla pod vrcholem Lysé hory v Beskydech se koná v sobotu 20. dubna. Vzhledem ke vzdálenosti by se odjíždělo v pátek odpoledne s přespáním ve stanu na louce u Malenovic. V sobotu výstup na Lysou horu s přespáním ve stanu u Ostravice, neděle cesta domů. Výprava je jedinečný zážitek, není náročná co do délky trasy, ale jejího převýšení a proto vyžaduje zdatné jedince. Detaily budou upřesněny po projevení zájmu, o který všechny případné zdatné jedince prosíme do 12. dubna.

Děkujeme a těšíme se na Ivančenu.

Středisková jarní výprava vlčat a světlušek

O víkendu 26.-28. dubna se koná společná středisková výprava pro mladší věkovou kategorii – vlčata a světlušky. Proběhne na skautské základně v Měsíčním údolí u Vlašimi. Cesta z vlakového nádraží na základnu je cca 4 km. Odjezd bude autobusem z Neveklova v pátek 26. dubna v 16:45, sraz na Malém náměstí v 16:35. Návrat do Neveklova autobusem v 16:40. S sebou bude potřeba účastnický poplatek 500 Kč, večeře na pátek večer, skautský šátek na cestu (kdo má), pevná obuv, láhev na pití alespoň 1 l, oblečení do přírody dle počasí, oblečení na spaní, hygiena, skautský zápisník, stezka/cestička, psací potřeby, blok, uzlovačka, KPZ, šátek, pláštěnka, spacák, karimatka, přezůvky, baterka, hrneček, ešus, lžíce.

Účast prosíme potvrďte do 12.dubna. Děkujeme.

 

Velikonoční výprava

O víkendu 29.-31. března pojedeme na oddílovou velikonoční výpravu do Bělé pod Bezdězem. Ubytováni budeme v klubovně tamních skautů. Spaní je na vlastních karimatkách, místnosti na spaní jsou lokálně vytápěny kamny na dřevo.

Odjezd v pátek 29.3. autobusem z Neveklova v 7:15, sraz na Malém náměstí nejpozději v 7:05. Dále pokračujeme vlaky přes Prahu a Mladou Boleslav do Bělé. Návrat v neděli do Neveklova v 16:40. S sebou si vezměte svačinu na cestu, karimatku, spacák, přezůvky (ve všech místnostech jsou dlažby), vhodné oblečení a obutí, malý batůžek, láhev či jinou nádobu na pití, utěrku, baterku, hygienické potřeby a 600 Kč na dopravu, stravu, ubytování a vstupné. Prosíme všechny, aby účast na výpravě potvrdili do neděle 24.3. hlavně kvůli nákupu jízdenek. Předem velmi děkujeme a těšíme se na vás.

Bezdez

Zimní přechod brd

V sobotu 27. ledna se koná další ročník Zimního přechodu Brd. Tradiční akce, při  které se sejdeme na Kytínské louce s dalšími stovkami skautek a skautů a budeme si s nimi vyměňovat „brděnky“ – památeční kartičky nebo výrobky. Brděnky si můžete vyrobit doma nebo na družinovkách. Abychom dorazili na místo srazu včas (vlakem dojedeme do Mníšku pod Brdy a odtud pěšky na Kytínskou louku a zpět na vlak), musíme jet z Benešova vlakem v 7:35. Z Neveklova však v sobotu nejede žádný autobus, kterým bychom ho mohli stihnout. Sraz tedy bude rovnou v Benešově na vlakovém nádraží nejpozději v 7:20. Jistě se najde někdo, kdo pojede do Benešova autem a bude mít volné místo a mohl by vzít ještě další. Návrat do Neveklova bude autobusem v 18:42. S sebou si vezměte jídlo, pití, brděnky, 100 Kč na vlak a případně kapesné do cukrárny J. Teple se oblečte, nezapomeňte na náhradní ponožky, rukavice. Prosíme všechny, aby účast na akci potvrdili včetně možnosti dopravy. Předem velmi děkujeme.

Plány do budoucna

13.1. - Prahou plnou strašidel – závod tříčlenných hlídek s luštěním šifer v uličkách Starého města a Malé Strany. Odjezd z Neveklova autobusem ve 12:15, sraz nejpozději ve 12:05 na náměstí. Návrat podle průběhu závodu, start hlídek je naplánován v rozmezí od 15 do 16:30 a doběhy hlídek v rozmezí 16 až 18:30. Teoreticky je možné, že bychom stihnuli autobus z Benešova s příjezdem do Neveklova v 19:39. S sebou teplé oblečení (včetně náhradního) a obutí , svačinu, pití (když mrzne, tak se teplý čaj v termosce hodí), hodinky nebo mobil, tužku, čelovku. Na startovné a jízdné budeme vybírat 200 Kč.

27.1. - Zimní přechod Brd – tradiční akce s vyměňováním pamětních kartiček v okolí Mníšku pod Brdy

28.1. - Divadelní představení Záhada hlavolamu pro zájemce z řad vlčat a světlušek

24.2. - Program ke Dni sesterství

28.-30.3. - Velikonoční výprava (ještě se neví, zda jenom jako víkendovka nebo delší stejně jako v minulosti), zamluvena klubovna v Bělé pod Bezdězem

13.-14.4. - Svojsíkův závod, na jehož pořádání se budeme podílet

20.4. - Ivančena – víkendová výprava na Lysou horu pro nejodolnější jedince

26.-28.4. - Středisková výprava pro světlušky a vlčata

8.5. - Velká terénní hra pro skautský věk a výš – pořádá náš oddíl

24.-26.5. - brigáda na tábořišti v Osečanech

29.6.-13.7. – tábor v Osečanech

Skautské Vánoce

Vánoční besídka se koná v sobotu 16. prosince od 13 hodin.

Nejprve půjdeme zdobit stromeček pro zvířátka do lesa. Těm vezměte ovoce a zeleninu nejlépe navázané na slabé niti, aby se vše dalo pověsit na stromeček a nepřimrznulo k zemi. Můžete vzít i sypké pochutiny (kaštany, žaludy, zrní) do krmelce. Dobře se oblečte, vezměte si náhradní ponožky, rukavice a čepici. Buďte u klubovny včas.

Pak budeme pokračovat besídkou v klubovně. Předpokládaný konec do 18 hodin. S sebou si přineste prskavky, hrníček na čaj, přezůvky (kdo nemá v klubovně), lodičku z ořechu s malou svíčkou, dárky pro ostatní pod stromeček, vánoční cukroví - pokud chcete nábídnout na ochutnání ostatním. A jeden neoznačený malý dárek, aby si každý alespoň něco odnesl. Bude hezké být v kroji.

V sobotu 23. prosince budeme v rámci setkání u betléma na náměstí rozdávat betlémské světýlko. Sraz v teplém oblečení a kroji v 15:30 u klubovny. Zájemcům bude světýlko k dispozici i na vánoční besídce.

Děkujeme vám za přízeň i v letošním nelehkém roce. Velmi si vážíme pomoci rodičů. Prožijte klidné Vánoce s těmi, teré máte rádi. Do nadcházejícího roku přejeme pevné zdraví a nervy, osobní i pracovní úspěchy a věříme , že s námi budete skautovat i nadále.

Adventní tvoření a V Benešově straší

V sobotu 25. listopadu se koná další ročník V Benešově straší. Na oblíbené hledání strašidel v benešovských uličkách pomocí nejrůznějších šifer vyrazíme autobusem, který odjíždí z Neveklova ve 14:15, sraz na náměstí ve 14:05. Návrat dle průběhu závodu. S sebou teplé oblečení a obutí, svačinu, mobil nebo hodinky, tužku, zápisník, pláštěnku a 100 Kč na startovné a dopravu. Více informací pro zájemce na stránkách www.vbenesovestrasi.junakbenesov.cz

A ještě před strašidly zveme všechny, kteří rádi tvoří a vyrábí na dopolední adventní dílničku. Tutéž sobotu 25. listopadu od 10 do 12 hodin v klubovně. Těšíme se na vás.

Podzimní výprava do Třebíče a registrace

Podzimní výprava do Třebíče

O podzimních prázdninách pojedeme na oddílovou výpravu do Třebíče. Ubytováni budeme ve skautské klubovně blízko vlakového nádraží. Odjíždět budeme ve čtvrtek 26. října autobusem z Malého náměstí ve 14:45, sraz tedy nejpozději v 14:35. Dále pokračujeme vlakem z Benešova přes Veselí nad Lužnicí. Na místě budeme kolem sedmé, proto si na cestu vezměte svačinu a čtvrteční večeři. Budeme vařit jenom čaj. S sebou nezapomeňte spacák a karimatku. V klubovnách jsou koberce, takže nutné jsou přezůvky. Potřebujete také ešus nebo jinou jídelní misku a příbor (hrníček není potřeba). Dobře a vhodně se oblečte, proti nepřízni počasí si vezměte pláštěnku. Dále zabalte malý batůžek, láhev na pití, baterku, hygienu, utěrku. Na ubytování, jízdné, potraviny a vstupy se bude vybírat 1100 Kč. Návrat vlakem do Benešova v neděli ve 14:30. Autobus do Neveklova jede až v 16:20, tak podle počtu účastníků výpravy domluvíme případný odvoz auty. Bylo by dobré, abychom jeli jako skauti. Kdo má oddílové tričko, ať si ho vezme, případně skautský šátek s turbánkem.

Velmi prosíme o potvrzení účasti kvůli nákupu jízdenek.

Registrace

Do konce listopadu tj. do 30.11.2023 je třeba uhradit registrační poplatek na rok 2024. Výše registračního poplatku je od minulého roku jednotná pro všechny členy a činí 1000 Kč. Prosíme, abyste platbu provedli bezhotovostně na účet střediska číslo 2401329324/2010 vedený u FIO banky.

Ufobal a další podzimní akce

V sobotu 7. října se koná další ročník turnaje ve frisbee čili ufobalu, tentokráte jej pořádají skauti z Votic. Hrát se bude na hřišti u jejich klubovny. Pro turnaj jsou dvě věkové kategorie - mladší (1.-5.třída, hrající s gumovým ringo kroužkem) a starší (5.-9.třída, hrající létajícím talířem). Družstva jsou pětičlenná. Jeden z nich je označen jako brankář. Z toho důvodu potřebujeme vědět, kolik dětí pojede, abychom vůbec postavili družstva.

Registrace k závodu je od 8 hodin, takže nestihneme jet autobusem z Neveklova (první autobus z Neveklova jede až v 7:15). Proto bude sraz u pokladen vlakového nádraží v Benešově v 7:20. Ukončení turnaje slibují organizátoři mezi čtvrtou a půl pátou odpoledne. Návrat do Neveklova autobusem v 18:42. S sebou sportovní oblečení a obutí i na případné převlečení (kdo má, může jet v oddílovém tričku). V rámci startovného je i oběd a svačina. Potřeba bude jídelní náčiní (ešus či jiná miska, lžíce a hrneček), malá svačina na cestu. Na autobus a startovné si vezměte 150 Kč.

O podzimních prázdninách (26.-29.10.) pojedeme na oddílovou výpravu do Třebíče.

V sobotu 25.11. se koná další ročník soutěže V Benešově straší.

Vánoční besídka bude o víkendu 16.-17.12.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.