První akce v září

První akcí v novém školním roce bude půldenní návštěva našeho tábořiště u Osečan. Před dalším táborem nás čeká velký úkol, postavit novou kuchyň. Ta stávající dosluhuje a tak začneme již nyní s přípravami. Budeme rozebírat konstrukci staré kuchyně, připravovat materiál na stavbu nové. Ale nebojte se, zahrajeme si i pár her. Sejdeme se v sobotu 23. záři v 10:30 na autobusové zastávce na Malém náměstí. Zpátky do Neveklova přijedeme autobusem v 16:14. S sebou vhodné oblečení a obutí podle počasí, 30 Kč na autobus, pytlíček nebo jinou nádobu na šípky pro milovníky čaje, šikovní kutilové ať si vezmou kleště štípačky na vytahování hřebíků. K obědu si opečeme něco na ohni, gurmáni si mohou vzít i ingredince na špíz nebo něco do alobalu v horkém popelu. Samozřejmě dost pití, studnu necháme odpočívat. Otužovací nadšenci si mohou vzít plavky a ručník. Už se těšíme.

Zahajovací oddílovka

Vážení rodiče, zahajovací oddílovka se koná v pátek 8.9. od 18 hodin v klubovně. Probereme možné termíny družinovek, rozdáme si zapomenuté věci z tábora a promítneme si z něj fotky. Těšíme se na vás i děti.

Tábor Osečany 2023

Pro rodiče, kteří nebyli na informační schůzce o táboru přikládáme soubory s potřebnými dokumenty a formuláři. Veškeré potřebné informace najdete v souboru informace pro rodiče, soubor s přihláškou obsahuje samotnou přihlášku, doporučený seznam věcí na tábor a formulář o bezinfekčnosti, který se odevzdává v den odjezdu na tábor. Dotazník o zdravotním stavu dítěte se také odevzdává v den odjezdu na tábor. Přihlášku je nutné odevzdat do konce května, poplatek za tábor zaplatit do 18.června.

Informace_pro_rodiče

Přihláška_na_tábor

Dotazník_o_zdravotním_stavu_dítěte

Posudek o zdravotní způsobilosti

Výprava na Ivančenu

O víkendu 21. - 23. dubna se koná výprava skautů a skautek na Ivančenu.

Ivančena je kamenná mohyla pod vrcholem Lysé hory, která stojí v místě, kde v roce 1946 skauti z Moravské Ostravy vztyčili kříž na památku svých skautských přátel zavražděných gestapem za účast v protinacistické odbojové skupině. Na tomto místě se každý rok kolem 24. dubna – svátku Svatého Jiří, patrona skautů – koná vzpomínková akce s hojnou účastí skautů z blízkého i vzdáleného okolí. Výstup k Ivančeně se v dobách komunismu stal tichým protestem proti režimu.

Po setkání u Ivančeny vystoupáme na nejvyšší vrchol Beskyd (1324 m).

Odjezd v pátek 21. dubna autobusem z Neveklova v 15:45, sraz na Malém náměstí nejpozději v 15:35. Z Benešova pokračujeme vlaky až do Frýdlantu nad Ostravicí s přestupy v Praze a Ostravě. S sebou bude potřeba karimatka, spacák, čelovka, jídlo na pátek, pláštěnka, vhodné oblečení a obutí odpovídající počasí a horskému terénu (na vrcholu jsou ještě zbytky sněhu). Bylo by hezké mít sebou kroj. Společné jídlo si povezeme sebou, takže si na něj nechte místo v batohu, stejně jako na část společného stanu (rozdělíme si v prvním vlaku). Na jízdenky a jídlo budeme vybírat 700 Kč. Návrat bude v neděli 23. dubna v 16:42 na Malé náměstí.

Prosíme o potvrzení účasti do čtvrtka, hlavně kvůli nákupu jízdenek. Děkujeme.

Velikonoční výprava

O velikonočních prázdninách (6.4.-9.4.) se koná tradiční velikonoční výprava, tentokráte do Bělé pod Bezdězem. Navštívíme Máchův kraj - CHKO Kokořínsko, mimo jiné si prohlédneme hrad Bezděz. Odjezd ve čtvrtek 6.dubna autobusem z Neveklova ve 11:45, sraz na Malém náměstí nejpozději ve 11:35. Z Benešova pokračujeme vlaky až do Bělé s přestupy v Praze a Mladé Boleslavi. Ubytováni budeme v tamní skautské klubovně. S sebou bude potřeba karimatka, spacák, přezůvky, baterka, hygiena (alespoň zubní kartáček a pasta), ručník – bude možnost se vysprchovat,  svačina na čtvrteční cestu, láhev na pití a malý batůžek na výlety, pláštěnku, vhodné oblečení a obutí odpovídající počasí nejen v době odjezdu, ale i na celý víkend, převlečení na spaní, tužka a zápisník. Naopak není potřeba nádobí na stravování ani příbor, kuchyně je vybavena. Na ubytování, jízdenky, jídlo a vstup na hrad budeme vybírat 850 Kč. Návrat bude v neděli 9.dubna ve 14:42 na Malé náměstí. 

Vycházka na Chlum

V sobotu 4. února se koná celodenní vycházka na Chlum u Přibyšic. U jeskyně (či spíš kaverny), která se na úpatí Chlumu nachází si rozděláme oheň a opečeme si něco k obědu. Podle nálady, únavy a počasí můžeme cestou navštívit rozhlednu na Neštětické hoře. Sraz u klubovny v 9 hodin. S sebou jídlo a pití na celý den, k obědu něco na oheň. Teplé oblečení a obutí včetně náhradních rukavic, ponožek atd. Čelovku na průzkum jeskyně, kapesní nožík. Pokud doma najdete, tak menší prázdnou plechovku na smůlu, kterou budeme cestou sbírat. Návrat do Neveklova nejpozději cca do 16:30.

Plány na do budoucna

V sobotu 21. ledna se koná další ročník Zimního přechodu Brd. Tradiční akce, při  které se sejdeme na Kytínské louce s dalšími stovkami skautek a skautů a budeme si s nimi vyměňovat „brděnky“ – památeční kartičky nebo výrobky. Brděnky si můžete vyrobit doma nebo na družinovkách. Abychom dorazili na místo srazu včas (vlakem dojedeme do Mníšku pod Brdy a odtud pěšky na Kytínskou louku a zpět na vlak), musíme jet z Benešova vlakem v 7:35. Z Neveklova však v sobotu nejede žádný autobus, kterým bychom ho mohli stihnout. Sraz tedy bude rovnou v Benešově na vlakovém nádraží nejpozději v 7:20. Jistě se najde někdo, kdo pojede do Benešova autem a bude mít volné místo. Návrat do Neveklova bude autobusem v 18:42. S sebou si vezměte jídlo, pití, brděnky, 100 Kč na vlak a případně kapesné do cukrárny J. Teple se oblečte, nezapomeňte na náhradní ponožky, rukavice. Prosíme všechny, aby účast na akci potvrdili včetně možnosti dopravy. Předem velmi děkujeme.

V sobotu 4. února bude jednodenní vycházka na Chlum.

V neděli 26. února se od 14 do 17 hodin uskuteční odpoledne ke Dni sesterství.

Ve dnech 6.-9. dubna bude oddílová velikonoční výprava.

O víkendu 21.-23. dubna bude výprava na Ivančenu pro starší skautky a skauty.

Ve středu 10. května se účastníme Květinového dne.

Termín tábora je 1.-15. července, táborové brigády budou upřesněny.

Skautské Vánoce

Vánoční besídka se koná v neděli 18. prosince od 13 hodin.

Nejprve půjdeme zdobit stromeček pro zvířátka do lesa. Těm vezměte ovoce a zeleninu nejlépe navázané na niti, aby se vše dalo pověsit na stromeček a nepřimrzlo k zemi. Můžete vzít i sypké pochutiny (kaštany, žaludy, zrní) do krmelce. Dobře se oblečte, vezměte si náhradní ponožky, rukavice a čepici.
Buďte u klubovny včas.

Pak budeme pokračovat besídkou v sokolovně. Předpokládaný konec do 18 hodin.
S sebou si přineste prskavky, hrníček na čaj, přezůvky (kdo nemá v klubovně), lodičku z ořechu s malou svíčkou, dárky pro ostatní pod stromeček, vánoční cukroví – pokud chcete nabídnout ostatním. A jeden neoznačený malý dárek, aby si každý alespoň něco odnesl. Na besídku v klubovně v kroji.

V pátek 23. prosince budeme v rámci setkání u betléma na náměstí rozdávat Betlémské světýlko. Sraz v teplém oblečení a kroji v 16:45 hodin u klubovny. Zájemcům bude světýlko k dispozici i na vánoční besídce.

Registrace 2023

Do konce listopadu tj. do 30.11.2022 je třeba uhradit registrační poplatek na rok 2023. Výše registračního poplatku je od minulého roku jednotná pro všechny členy a činí 1000 Kč. Prosíme, abyste platbu provedli bezhotovostně na účet střediska číslo 2401329324/2010 vedený u FIO banky.

Výprava do Nové paky

O podzimních prázdninách od čtvrtka 27. října do neděle 30. října pojedeme na oddílovou výpravu do Nové Paky. Odjezd bude autobusem z Malého náměstí ve čtvrtek v 15:15, sraz v 15:05, dál pokračujeme vlakem. Příjezd v neděli tamtéž v 16:42. S sebou je potřeba spacák, karimatku, přezůvky, jídlo na čtvrteční večeři, vhodné oblečení a obutí podle počasí (zvažte pláštěnku), ešus nebo jídelní misku, lžíci, hrníček, láhev na vodu, hygienu, malý batůžek na výlet, 600 Kč (na ubytování, jízdu a stravu), stezku, tužku, případně kapesné.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.