Plány do budoucna

V sobotu 22. ledna se koná Zimní přechod Brd.

Tradiční akce, jejíž první ročník byl organizován jako branný závod, ale po předchozích událostech se stal i tichou, nenásilnou formou skautského protestu proti okupaci a solidarity s činem Jana Palacha v roce 1969.

Skautky a skauti z širokého okolí si dávají sraz na Kytínské louce, kde si vyměňují pamětní lístečky „brděnky“ vlastnoruční výroby. Pěší trasa měří 10 km. Na Kytínské louce a v Mníšku je možné koupit si něco na zub.

Z Neveklova pojedeme autobusem v 7:15, sraz na Malém náměstí v 7:05. Dále pokračujeme vlakem do Mníšku pod Brdy. Návrat do Neveklova v 18:42. S sebou jídlo a pití na celý den, teplé oblečení a obutí (náhradní rukavice a ponožky), brděnky na výměnu a 100 Kč na jízdné.

V sobotu 5. 2. bude jednodenní vycházka na Neštětickou horu.

O víkendu 11. – 13. 2. bude výprava družiny rysů (vede Ondra).

O víkendu 18. – 20. 2. bude výprava družiny bobrů (vede Zuzka a Kuře).

O víkendu 18. – 20. 3. bude oddílová výprava.

Ve dnech 14. – 17. 4. bude velikonoční výprava.

Letní tábor bude v termínu 2. – 16. 7.

Betlémské světýlko

I letos budeme rozdávat světýlko, které skauti rozvážejí z Betléma do celého světa. Přijďte si pro něj ve čtvrtek 23. 12. od 17 do 18 hodin k jesličkám na náměstí. 

Plány do budoucna

O víkendu 19. - 21. 11. pojedeme na oddílovou výpravu do Rožmitálu pod Třemšínem. Ubytováni budeme v klubovně tamních skautů, spí se na podlaze na vlastních karimatkách. Okolní brdské lesy nabízejí nespočet zajímavých cílů k návštěvě. Odjezd v pátek 19. listopadu autobusem z Malého náměstí v 17:42, sraz nejpozději v 17:35. Návrat v neděli 21. listopadu do Neveklova autobusem v 16:14. S sebou je potřeba spacák, karimatka, přezůvky, hygiena, utěrka, stezka, zápisník, pláštěnka, 400 Kč (jízdné, ubytování, jídlo), tužka, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a malý batůžek na výlet, respirátor do autobusu.

V neděli 19.prosince bude Vánoční besídka.

Druhou sobotu v lednu bývá Prahou plnou strašidel, což je netradiční orientační závod většinou tříčlenných hlídek, které po rozluštění šifer hledají strašidla ukrytá na Malé Straně a Starém městě.

22.1.2022 se bude konat Zimní přechod Brd

Prosíme rodiče, aby svoje děti na akce přihlašovali.

Zároveň připomínáme nutnost zaplacení registračního poplatku 1000 Kč/dítě do konce listopadu na účet 2401329324/2010. Do poznámky pro příjemce uveďte „10.oddíl Neveklov“. Děkujeme.

Oddílová výprava do Sezimova Ústí

O víkendu 24. - 26. 9. pojedeme na oddílovou výpravu do Sezimova Ústí. Ubytováni budeme v klubovnách tamních skautů, které jsou od nádraží vzdáleny cca 400 m. Odjezd v pátek 24. září autobusem z Malého náměstí v 16:20, sraz nejpozději v 16:10 hodin. Dále pokračujeme vlakem přes Tábor do Sezimova Ústí. Návrat v neděli 26. září do Neveklova autobusem v 17:55. S sebou je potřeba spacák, karimatka, přezůvky, hygiena, utěrka, stezka, zápisník, pláštěnka, 300 Kč (jízdné, ubytování, jídlo, vstupy), tužka, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a malý batůžek na výlet.

Začátek pravidelné družinové činnosti

Na zahajovací oddílovce byly domluveny termíny většiny družinovek, najdete je v družinách. V týdnu od 13. do 17. září začínají družinovky mladších skautů (původně starších vlčat), které vede Ondra Douša, v pátek 17.9. od 17 hodin. Družinovky ostatních družin začnou v týdnu od 20.9.

Zahajovací schůzka

V pátek 10.9.2021 se v klubovně od 17 hodin koná zahajovací oddílovka. Srdečně zveme všechny členy i rodiče. Promítneme si fotky z tábora, rozebereme si potáborové zbytky, dotkneme se registrace a domluvíme se na zahájení činnosti družin. Přijďte v kroji nebo oddílovém třičku.

Tábor v Osečanech 2021

Vážení rodiče,

dle zatím platného nařízení Ministerstva zdravotnictví mají před nástupem na letní tábor děti povinnost splnit jednu z podmínek:

  • 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)
  • PCR test starý max. sedm dní
  • Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dní
  • Antigenní test starý max. tři dny (přetestování sedmý den tábora)
  • Samotest provedený na místě (přetestování sedmý den tábora)
  • Potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (přetestování sedmý den tábora)

Proto jako nejlepší variantu doporučujeme v týdnu před odjezdem na tábor absolvovat PCR test. Před odjezdem budeme disponovat limitovaným množstvím antigenních testů ze slin, které budou využity u těch, kteří nebudou mít PCR test. Stejnými testy budeme přetestovávat během tábora po sedmi dnech. Níže najdete přihlášku a formulář posudku o zdravotní způsobilosti, kterou potvrzuje lékař. Tento posudek má platnost dva roky, většina dětí jej má platný ještě z minula. Někteří si po minulém táboře tento posudek brali k sobě, takže prosíme rodiče, aby si platnost ověřili. Potvrzení o bezinfekčnosti, které je součástí přihlášky se podepisuje a odevzdává až v den odjezdu.

Odjezd na tábor bude v sobotu 3.7. autobusem, který dle nečekaného nového jízdního řádu odjíždí z Neveklova do Osečan až v 10:42. Sraz tedy u klubovny v 10 hodin.

Přihláška_na_tábor

Posudek o zdravotní způsobilosti

Druhá táborová brigáda

Další brigáda na tábořišti u Osečan se koná v sobotu 19.června. Odjezd není nijak organizován, příjezd na louku předpokládáme mezi 9 - 10 hodinou. Minule se podařilo vysekat břehy potoka a vykopat všechny potřebné jámy, takže tentokráte nás čekají práce dřevorubecko/tesařsko/truhlářské. Bude se řezat a štípat dříví a opravovat kuchyně s jídelnou. Hodit se budou motorové pily, sekery na štípání, aku vrtačka/šroubovák a nějaký spojovací materiál (hřebíky, vruty).

Předem děkujeme všem za pomoc.

Obnovení činnosti družin vlčat

Vážení rodiče,

činnost obou družin vlčat je obnovena v obvyklých termínech. V pondělí mají družinovky mladší vlčata, které vedou Zuzka Koutenská a Kuba Korbel. V pátek pak starší vlčata, které vede Ondra Douša. Jak jste si v době pandemie asi již zvykli, podmínky se mění téměř každý týden, nicméně stále zůstává doporučená činnost pouze venku, ochrana úst a nosu a prokázání neinfekčnosti (čestným prohlášením rodičů o negativním testu dítěte ve škole, očkováním nebo proděláním nemoci covid-19). Bez toho se nemohou děti družinovek účastnit. Děkujeme za pochopení.

Novoroční hledačka

Najděte v Neveklově 5 míst, odkud byly pořízeny tyto fotografie. Na každém najdete jednu část tajenky. Hodně štěstí při hledání i v novém roce.


 
 
 
 
 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.