Začátek činnosti družin

Činnost družin se po prázdninách rozbíhá. Již tento týden (12.-16.9.) budou mít družinovky světlušky, vlčata a skauti, které vede Ondra Douša. Družina nejstarších skautů, které vedl Pavel Wiesner a nově povede Martin Voříšek bude začínat až v týdnu od 19.9.

Zahajovací oddílovka

Vážení rodiče, zahajovací oddílovka se koná ve středu 7.9. od 18 hodin v klubovně. Probereme možné termíny družinovek, rozdáme si zapomenuté věci z tábora a promítneme si z něj fotky. Těšíme se na vás i děti.

Tábor v Osečanech 2022

Pro rodiče, kteří nebyli na informační schůzce o táboru přikládáme soubory s potřebnými dokumenty a formuláři. Veškeré potřebné informace najdete v souboru informace pro rodiče, soubor s přihláškou obsahuje samotnou přihlášku, doporučený seznam věcí na tábor a formulář o bezinfekčnosti, který se odevzdává v den odjezdu na tábor. Dotazník o zdravotním stavu dítěte se také odevzdává v den odjezdu na tábor. Přihlášku je nutné odevzdat do konce května, poplatek za tábor zaplatit do 19.června.

Informace_pro_rodiče

Přihláška_na_tábor

Dotazník_o_zdravotním_stavu_dítěte

Posudek o zdravotní způsobilosti

Předtáborové brigády

Schůzka rodičů o táboře se koná ve čtvrtek 12.5. v klubovně od 19 hodin.

Protože potřebujeme vyrobit ještě jednu sadu táborových podsad, o víkednu 28.-29.5. bude u klubovny brigáda na podsady. Bude se jednat hlavně o vrtání a šroubování.

Brigáda na tábořišti v Osečanech bude o víkendu 11.-12.6. Budou se sekat břehy potoka, dělat zásoby dříví a kopat jámy.

Plány do budoucna

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek v Měsíčním údolí u Vlašimi

V sobotu 9. dubna se koná okresní kolo závodu vlčat a světlušek, kde změří síly v osmi disciplínách naši nejmladší. Z Neveklova pojedeme autobusem v 7:15, sraz na Malém náměstí v 7:05. Dále pokračujeme vlakem do Vlašimi a pak pěšky do Měsíčního údolí. Návrat do Neveklova v 18:42. Každý dostane na místě oběd, svačinu a k dispozici bude celý den čaj. S sebou oblečení a obutí odpovídající počasí a tomu, že jde o pohyb v přírodě. Kdo má kroj a oddílové tričko, ať si je vezme. Dále bude potřeba roušku do hromadné dopravy.

Velikonoční výprava do Dobříše

V termínu 14.-17. dubna pojedeme na oddílovou výpravu do Dobříše. Opět zavítáme do brdských lesů. Ubytováni budeme v klubovnách tamních skautů. Odjezd autobusem z Neveklova v 17:42, sraz na náměstí v 17:30. Do Dobříše pojedeme s jedním přestupem autobusy, kdo hůř snáší cestu, ať si vezme Kinedryl. Návrat do Neveklova v neděli ve 12:14. S sebou spacák, karimatku, přezůvky, baterku, hygienu, jídelní misku nebo ešus, lžíci, hrníček, malý batůžek s láhví na pití, pláštěnku (pokud předpověď bude ukazovat déšť), čtvrteční večeři, 400 Kč a roušku do autobusu.

Trochu dřevorubecká výprava do Buchova

O víkendu 18. – 20. března se koná oddílová výprava do Buchova u Votic.

Z Neveklova do Benešova pojedeme autobusem v 15:45, sraz na Malém náměstí v 15:35. Dále pokračujeme autobusem do Buchova a odtud kilometr pěšky. Návrat do Neveklova v 16:40. Ubytováni budeme v chatě pražských skautů v lesích nad Buchovem. Chata je bez elektřiny a vytápí se lokálně dřevem, proto sebou karimatku, spacák a teplejší oblečení na spaní. Dále s sebou jídlo a pití na pátek, oblečení a obutí podle počasí, hrníček, lžíci, jídelní misku nebo ešus, přezůvky, šátek, kapesní nožík, dobře svítící baterku nebo čelovku, 200 Kč, ochranu úst do hromadné dopravy. Kdo hůř snáší cestu autobusem, ať si vezme Kinedryl.

Výprava do Jílového u Prahy

O víkendu 18. – 20. února pojedou vlčata na svojí družinovou výpravu do Jílového u Prahy. Ubytováni budeme v klubovně jílovských tomíků. Odjezd autobusem z Malého náměstí v pátek 18.2. v 16:58, sraz v 16:45. Příjezd v neděli tamtéž ve 13:22. Klubovna je na spaní vybavena matracemi, není třeba si brát karimatku. S sebou tedy spacák, přezůvky, jídlo na páteční večeři, vhodné oblečení a obutí podle počasí (zvažte pláštěnku), ešus nebo jídelní misku, lžíci, hrníček, láhev na vodu, hygienu, malý batůžek na výlet, 300 Kč (na ubytování, jízdu a stravu), respirátor nebo roušku do autobusu, věci jako na družinovku, kapesné.

Oddílová vycházka na Neštětickou horu

V sobotu 5. února bude jednodenní vycházka na Neštětickou horu. Sraz u klubovny v 9:30. Návrat kolem 15 hodiny. Velmi dobře se oblečte podle počasí. S sebou do batůžku náhradní rukavice, ponožky, čepici, pití (nejlépe termosku teplého čaje), svačinu, pokud by to vypadalo na déšť tak i pláštěnku. Oběd bude na vrcholu u rozhledny. Každý si vezměte něco na oheň. 

Družinová výprava Rysů

O víkendu 11. - 13. 2. pojedeme na družinovou výpravu do Vrchotových Janovic. Ubytováni budeme v klubovně tamních skautů, spí se na podlaze na vlastních karimatkách. Odjezd v pátek 11. února autobusem z Malého náměstí v 15:57, sraz nejpozději v 15:45. Návrat v neděli 13. února do Neveklova autobusem v 14:42. S sebou je potřeba spacák, karimatka, ešus, plecháček, přezůvky, hygiena, utěrka, stezka, zápisník, pláštěnka, 250 Kč (jízdné, ubytování, jídlo), tužka, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a malý batůžek na výlet, respirátor do autobusu.

Plány do budoucna

V sobotu 22. ledna se koná Zimní přechod Brd.

Tradiční akce, jejíž první ročník byl organizován jako branný závod, ale po předchozích událostech se stal i tichou, nenásilnou formou skautského protestu proti okupaci a solidarity s činem Jana Palacha v roce 1969.

Skautky a skauti z širokého okolí si dávají sraz na Kytínské louce, kde si vyměňují pamětní lístečky „brděnky“ vlastnoruční výroby. Pěší trasa měří 10 km. Na Kytínské louce a v Mníšku je možné koupit si něco na zub.

Z Neveklova pojedeme autobusem v 7:15, sraz na Malém náměstí v 7:05. Dále pokračujeme vlakem do Mníšku pod Brdy. Návrat do Neveklova v 18:42. S sebou jídlo a pití na celý den, teplé oblečení a obutí (náhradní rukavice a ponožky), brděnky na výměnu a 100 Kč na jízdné.

V sobotu 5. 2. bude jednodenní vycházka na Neštětickou horu.

O víkendu 11. – 13. 2. bude výprava družiny rysů (vede Ondra).

O víkendu 18. – 20. 2. bude výprava družiny bobrů (vede Zuzka a Kuře).

O víkendu 18. – 20. 3. bude oddílová výprava.

O víkendu 8. - 9. 4.  bude v Měsíčním údolí u Vlašimi okresní kolo Závodu vlčat a světlušek

Ve dnech 14. – 17. 4. bude velikonoční výprava.

Letní tábor bude v termínu 2. – 16. 7.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.