Zimní přechod brd

V sobotu 27. ledna se koná další ročník Zimního přechodu Brd. Tradiční akce, při  které se sejdeme na Kytínské louce s dalšími stovkami skautek a skautů a budeme si s nimi vyměňovat „brděnky“ – památeční kartičky nebo výrobky. Brděnky si můžete vyrobit doma nebo na družinovkách. Abychom dorazili na místo srazu včas (vlakem dojedeme do Mníšku pod Brdy a odtud pěšky na Kytínskou louku a zpět na vlak), musíme jet z Benešova vlakem v 7:35. Z Neveklova však v sobotu nejede žádný autobus, kterým bychom ho mohli stihnout. Sraz tedy bude rovnou v Benešově na vlakovém nádraží nejpozději v 7:20. Jistě se najde někdo, kdo pojede do Benešova autem a bude mít volné místo a mohl by vzít ještě další. Návrat do Neveklova bude autobusem v 18:42. S sebou si vezměte jídlo, pití, brděnky, 100 Kč na vlak a případně kapesné do cukrárny J. Teple se oblečte, nezapomeňte na náhradní ponožky, rukavice. Prosíme všechny, aby účast na akci potvrdili včetně možnosti dopravy. Předem velmi děkujeme.

Plány do budoucna

13.1. - Prahou plnou strašidel – závod tříčlenných hlídek s luštěním šifer v uličkách Starého města a Malé Strany. Odjezd z Neveklova autobusem ve 12:15, sraz nejpozději ve 12:05 na náměstí. Návrat podle průběhu závodu, start hlídek je naplánován v rozmezí od 15 do 16:30 a doběhy hlídek v rozmezí 16 až 18:30. Teoreticky je možné, že bychom stihnuli autobus z Benešova s příjezdem do Neveklova v 19:39. S sebou teplé oblečení (včetně náhradního) a obutí , svačinu, pití (když mrzne, tak se teplý čaj v termosce hodí), hodinky nebo mobil, tužku, čelovku. Na startovné a jízdné budeme vybírat 200 Kč.

27.1. - Zimní přechod Brd – tradiční akce s vyměňováním pamětních kartiček v okolí Mníšku pod Brdy

28.1. - Divadelní představení Záhada hlavolamu pro zájemce z řad vlčat a světlušek

24.2. - Program ke Dni sesterství

28.-30.3. - Velikonoční výprava (ještě se neví, zda jenom jako víkendovka nebo delší stejně jako v minulosti), zamluvena klubovna v Bělé pod Bezdězem

13.-14.4. - Svojsíkův závod, na jehož pořádání se budeme podílet

20.4. - Ivančena – víkendová výprava na Lysou horu pro nejodolnější jedince

26.-28.4. - Středisková výprava pro světlušky a vlčata

8.5. - Velká terénní hra pro skautský věk a výš – pořádá náš oddíl

29.6.-13.7. – tábor v Osečanech

Skautské Vánoce

Vánoční besídka se koná v sobotu 16. prosince od 13 hodin.

Nejprve půjdeme zdobit stromeček pro zvířátka do lesa. Těm vezměte ovoce a zeleninu nejlépe navázané na slabé niti, aby se vše dalo pověsit na stromeček a nepřimrznulo k zemi. Můžete vzít i sypké pochutiny (kaštany, žaludy, zrní) do krmelce. Dobře se oblečte, vezměte si náhradní ponožky, rukavice a čepici. Buďte u klubovny včas.

Pak budeme pokračovat besídkou v klubovně. Předpokládaný konec do 18 hodin. S sebou si přineste prskavky, hrníček na čaj, přezůvky (kdo nemá v klubovně), lodičku z ořechu s malou svíčkou, dárky pro ostatní pod stromeček, vánoční cukroví - pokud chcete nábídnout na ochutnání ostatním. A jeden neoznačený malý dárek, aby si každý alespoň něco odnesl. Bude hezké být v kroji.

V sobotu 23. prosince budeme v rámci setkání u betléma na náměstí rozdávat betlémské světýlko. Sraz v teplém oblečení a kroji v 15:30 u klubovny. Zájemcům bude světýlko k dispozici i na vánoční besídce.

Děkujeme vám za přízeň i v letošním nelehkém roce. Velmi si vážíme pomoci rodičů. Prožijte klidné Vánoce s těmi, teré máte rádi. Do nadcházejícího roku přejeme pevné zdraví a nervy, osobní i pracovní úspěchy a věříme , že s námi budete skautovat i nadále.

Adventní tvoření a V Benešově straší

V sobotu 25. listopadu se koná další ročník V Benešově straší. Na oblíbené hledání strašidel v benešovských uličkách pomocí nejrůznějších šifer vyrazíme autobusem, který odjíždí z Neveklova ve 14:15, sraz na náměstí ve 14:05. Návrat dle průběhu závodu. S sebou teplé oblečení a obutí, svačinu, mobil nebo hodinky, tužku, zápisník, pláštěnku a 100 Kč na startovné a dopravu. Více informací pro zájemce na stránkách www.vbenesovestrasi.junakbenesov.cz

A ještě před strašidly zveme všechny, kteří rádi tvoří a vyrábí na dopolední adventní dílničku. Tutéž sobotu 25. listopadu od 10 do 12 hodin v klubovně. Těšíme se na vás.

Podzimní výprava do Třebíče a registrace

Podzimní výprava do Třebíče

O podzimních prázdninách pojedeme na oddílovou výpravu do Třebíče. Ubytováni budeme ve skautské klubovně blízko vlakového nádraží. Odjíždět budeme ve čtvrtek 26. října autobusem z Malého náměstí ve 14:45, sraz tedy nejpozději v 14:35. Dále pokračujeme vlakem z Benešova přes Veselí nad Lužnicí. Na místě budeme kolem sedmé, proto si na cestu vezměte svačinu a čtvrteční večeři. Budeme vařit jenom čaj. S sebou nezapomeňte spacák a karimatku. V klubovnách jsou koberce, takže nutné jsou přezůvky. Potřebujete také ešus nebo jinou jídelní misku a příbor (hrníček není potřeba). Dobře a vhodně se oblečte, proti nepřízni počasí si vezměte pláštěnku. Dále zabalte malý batůžek, láhev na pití, baterku, hygienu, utěrku. Na ubytování, jízdné, potraviny a vstupy se bude vybírat 1100 Kč. Návrat vlakem do Benešova v neděli ve 14:30. Autobus do Neveklova jede až v 16:20, tak podle počtu účastníků výpravy domluvíme případný odvoz auty. Bylo by dobré, abychom jeli jako skauti. Kdo má oddílové tričko, ať si ho vezme, případně skautský šátek s turbánkem.

Velmi prosíme o potvrzení účasti kvůli nákupu jízdenek.

Registrace

Do konce listopadu tj. do 30.11.2023 je třeba uhradit registrační poplatek na rok 2024. Výše registračního poplatku je od minulého roku jednotná pro všechny členy a činí 1000 Kč. Prosíme, abyste platbu provedli bezhotovostně na účet střediska číslo 2401329324/2010 vedený u FIO banky.

Ufobal a další podzimní akce

V sobotu 7. října se koná další ročník turnaje ve frisbee čili ufobalu, tentokráte jej pořádají skauti z Votic. Hrát se bude na hřišti u jejich klubovny. Pro turnaj jsou dvě věkové kategorie - mladší (1.-5.třída, hrající s gumovým ringo kroužkem) a starší (5.-9.třída, hrající létajícím talířem). Družstva jsou pětičlenná. Jeden z nich je označen jako brankář. Z toho důvodu potřebujeme vědět, kolik dětí pojede, abychom vůbec postavili družstva.

Registrace k závodu je od 8 hodin, takže nestihneme jet autobusem z Neveklova (první autobus z Neveklova jede až v 7:15). Proto bude sraz u pokladen vlakového nádraží v Benešově v 7:20. Ukončení turnaje slibují organizátoři mezi čtvrtou a půl pátou odpoledne. Návrat do Neveklova autobusem v 18:42. S sebou sportovní oblečení a obutí i na případné převlečení (kdo má, může jet v oddílovém tričku). V rámci startovného je i oběd a svačina. Potřeba bude jídelní náčiní (ešus či jiná miska, lžíce a hrneček), malá svačina na cestu. Na autobus a startovné si vezměte 150 Kč.

O podzimních prázdninách (26.-29.10.) pojedeme na oddílovou výpravu do Třebíče.

V sobotu 25.11. se koná další ročník soutěže V Benešově straší.

Vánoční besídka bude o víkendu 16.-17.12.

První akce v září

První akcí v novém školním roce bude půldenní návštěva našeho tábořiště u Osečan. Před dalším táborem nás čeká velký úkol, postavit novou kuchyň. Ta stávající dosluhuje a tak začneme již nyní s přípravami. Budeme rozebírat konstrukci staré kuchyně, připravovat materiál na stavbu nové. Ale nebojte se, zahrajeme si i pár her. Sejdeme se v sobotu 23. záři v 10:30 na autobusové zastávce na Malém náměstí. Zpátky do Neveklova přijedeme autobusem v 16:14. S sebou vhodné oblečení a obutí podle počasí, 30 Kč na autobus, pytlíček nebo jinou nádobu na šípky pro milovníky čaje, šikovní kutilové ať si vezmou kleště štípačky na vytahování hřebíků. K obědu si opečeme něco na ohni, gurmáni si mohou vzít i ingredince na špíz nebo něco do alobalu v horkém popelu. Samozřejmě dost pití, studnu necháme odpočívat. Otužovací nadšenci si mohou vzít plavky a ručník. Už se těšíme.

Zahajovací oddílovka

Vážení rodiče, zahajovací oddílovka se koná v pátek 8.9. od 18 hodin v klubovně. Probereme možné termíny družinovek, rozdáme si zapomenuté věci z tábora a promítneme si z něj fotky. Těšíme se na vás i děti.

Tábor Osečany 2023

Pro rodiče, kteří nebyli na informační schůzce o táboru přikládáme soubory s potřebnými dokumenty a formuláři. Veškeré potřebné informace najdete v souboru informace pro rodiče, soubor s přihláškou obsahuje samotnou přihlášku, doporučený seznam věcí na tábor a formulář o bezinfekčnosti, který se odevzdává v den odjezdu na tábor. Dotazník o zdravotním stavu dítěte se také odevzdává v den odjezdu na tábor. Přihlášku je nutné odevzdat do konce května, poplatek za tábor zaplatit do 18.června.

Informace_pro_rodiče

Přihláška_na_tábor

Dotazník_o_zdravotním_stavu_dítěte

Posudek o zdravotní způsobilosti

Výprava na Ivančenu

O víkendu 21. - 23. dubna se koná výprava skautů a skautek na Ivančenu.

Ivančena je kamenná mohyla pod vrcholem Lysé hory, která stojí v místě, kde v roce 1946 skauti z Moravské Ostravy vztyčili kříž na památku svých skautských přátel zavražděných gestapem za účast v protinacistické odbojové skupině. Na tomto místě se každý rok kolem 24. dubna – svátku Svatého Jiří, patrona skautů – koná vzpomínková akce s hojnou účastí skautů z blízkého i vzdáleného okolí. Výstup k Ivančeně se v dobách komunismu stal tichým protestem proti režimu.

Po setkání u Ivančeny vystoupáme na nejvyšší vrchol Beskyd (1324 m).

Odjezd v pátek 21. dubna autobusem z Neveklova v 15:45, sraz na Malém náměstí nejpozději v 15:35. Z Benešova pokračujeme vlaky až do Frýdlantu nad Ostravicí s přestupy v Praze a Ostravě. S sebou bude potřeba karimatka, spacák, čelovka, jídlo na pátek, pláštěnka, vhodné oblečení a obutí odpovídající počasí a horskému terénu (na vrcholu jsou ještě zbytky sněhu). Bylo by hezké mít sebou kroj. Společné jídlo si povezeme sebou, takže si na něj nechte místo v batohu, stejně jako na část společného stanu (rozdělíme si v prvním vlaku). Na jízdenky a jídlo budeme vybírat 700 Kč. Návrat bude v neděli 23. dubna v 16:42 na Malé náměstí.

Prosíme o potvrzení účasti do čtvrtka, hlavně kvůli nákupu jízdenek. Děkujeme.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.