Plány do budoucna

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek v Měsíčním údolí u Vlašimi

V sobotu 9. dubna se koná okresní kolo závodu vlčat a světlušek, kde změří síly v osmi disciplínách naši nejmladší. Z Neveklova pojedeme autobusem v 7:15, sraz na Malém náměstí v 7:05. Dále pokračujeme vlakem do Vlašimi a pak pěšky do Měsíčního údolí. Návrat do Neveklova v 18:42. Každý dostane na místě oběd, svačinu a k dispozici bude celý den čaj. S sebou oblečení a obutí odpovídající počasí a tomu, že jde o pohyb v přírodě. Kdo má kroj a oddílové tričko, ať si je vezme. Dále bude potřeba roušku do hromadné dopravy.

Velikonoční výprava do Dobříše

V termínu 14.-17. dubna pojedeme na oddílovou výpravu do Dobříše. Opět zavítáme do brdských lesů. Ubytováni budeme v klubovnách tamních skautů. Odjezd autobusem z Neveklova v 17:42, sraz na náměstí v 17:30. Do Dobříše pojedeme s jedním přestupem autobusy, kdo hůř snáší cestu, ať si vezme Kinedryl. Návrat do Neveklova v neděli ve 12:14. S sebou spacák, karimatku, přezůvky, baterku, hygienu, jídelní misku nebo ešus, lžíci, hrníček, malý batůžek s láhví na pití, pláštěnku (pokud předpověď bude ukazovat déšť), čtvrteční večeři, 400 Kč a roušku do autobusu.

Trochu dřevorubecká výprava do Buchova

O víkendu 18. – 20. března se koná oddílová výprava do Buchova u Votic.

Z Neveklova do Benešova pojedeme autobusem v 15:45, sraz na Malém náměstí v 15:35. Dále pokračujeme autobusem do Buchova a odtud kilometr pěšky. Návrat do Neveklova v 16:40. Ubytováni budeme v chatě pražských skautů v lesích nad Buchovem. Chata je bez elektřiny a vytápí se lokálně dřevem, proto sebou karimatku, spacák a teplejší oblečení na spaní. Dále s sebou jídlo a pití na pátek, oblečení a obutí podle počasí, hrníček, lžíci, jídelní misku nebo ešus, přezůvky, šátek, kapesní nožík, dobře svítící baterku nebo čelovku, 200 Kč, ochranu úst do hromadné dopravy. Kdo hůř snáší cestu autobusem, ať si vezme Kinedryl.

Výprava do Jílového u Prahy

O víkendu 18. – 20. února pojedou vlčata na svojí družinovou výpravu do Jílového u Prahy. Ubytováni budeme v klubovně jílovských tomíků. Odjezd autobusem z Malého náměstí v pátek 18.2. v 16:58, sraz v 16:45. Příjezd v neděli tamtéž ve 13:22. Klubovna je na spaní vybavena matracemi, není třeba si brát karimatku. S sebou tedy spacák, přezůvky, jídlo na páteční večeři, vhodné oblečení a obutí podle počasí (zvažte pláštěnku), ešus nebo jídelní misku, lžíci, hrníček, láhev na vodu, hygienu, malý batůžek na výlet, 300 Kč (na ubytování, jízdu a stravu), respirátor nebo roušku do autobusu, věci jako na družinovku, kapesné.

Oddílová vycházka na Neštětickou horu

V sobotu 5. února bude jednodenní vycházka na Neštětickou horu. Sraz u klubovny v 9:30. Návrat kolem 15 hodiny. Velmi dobře se oblečte podle počasí. S sebou do batůžku náhradní rukavice, ponožky, čepici, pití (nejlépe termosku teplého čaje), svačinu, pokud by to vypadalo na déšť tak i pláštěnku. Oběd bude na vrcholu u rozhledny. Každý si vezměte něco na oheň. 

Družinová výprava Rysů

O víkendu 11. - 13. 2. pojedeme na družinovou výpravu do Vrchotových Janovic. Ubytováni budeme v klubovně tamních skautů, spí se na podlaze na vlastních karimatkách. Odjezd v pátek 11. února autobusem z Malého náměstí v 15:57, sraz nejpozději v 15:45. Návrat v neděli 13. února do Neveklova autobusem v 14:42. S sebou je potřeba spacák, karimatka, ešus, plecháček, přezůvky, hygiena, utěrka, stezka, zápisník, pláštěnka, 250 Kč (jízdné, ubytování, jídlo), tužka, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a malý batůžek na výlet, respirátor do autobusu.

Plány do budoucna

V sobotu 22. ledna se koná Zimní přechod Brd.

Tradiční akce, jejíž první ročník byl organizován jako branný závod, ale po předchozích událostech se stal i tichou, nenásilnou formou skautského protestu proti okupaci a solidarity s činem Jana Palacha v roce 1969.

Skautky a skauti z širokého okolí si dávají sraz na Kytínské louce, kde si vyměňují pamětní lístečky „brděnky“ vlastnoruční výroby. Pěší trasa měří 10 km. Na Kytínské louce a v Mníšku je možné koupit si něco na zub.

Z Neveklova pojedeme autobusem v 7:15, sraz na Malém náměstí v 7:05. Dále pokračujeme vlakem do Mníšku pod Brdy. Návrat do Neveklova v 18:42. S sebou jídlo a pití na celý den, teplé oblečení a obutí (náhradní rukavice a ponožky), brděnky na výměnu a 100 Kč na jízdné.

V sobotu 5. 2. bude jednodenní vycházka na Neštětickou horu.

O víkendu 11. – 13. 2. bude výprava družiny rysů (vede Ondra).

O víkendu 18. – 20. 2. bude výprava družiny bobrů (vede Zuzka a Kuře).

O víkendu 18. – 20. 3. bude oddílová výprava.

O víkendu 8. - 9. 4.  bude v Měsíčním údolí u Vlašimi okresní kolo Závodu vlčat a světlušek

Ve dnech 14. – 17. 4. bude velikonoční výprava.

Letní tábor bude v termínu 2. – 16. 7.

Betlémské světýlko

I letos budeme rozdávat světýlko, které skauti rozvážejí z Betléma do celého světa. Přijďte si pro něj ve čtvrtek 23. 12. od 17 do 18 hodin k jesličkám na náměstí. 

Plány do budoucna

O víkendu 19. - 21. 11. pojedeme na oddílovou výpravu do Rožmitálu pod Třemšínem. Ubytováni budeme v klubovně tamních skautů, spí se na podlaze na vlastních karimatkách. Okolní brdské lesy nabízejí nespočet zajímavých cílů k návštěvě. Odjezd v pátek 19. listopadu autobusem z Malého náměstí v 17:42, sraz nejpozději v 17:35. Návrat v neděli 21. listopadu do Neveklova autobusem v 16:14. S sebou je potřeba spacák, karimatka, přezůvky, hygiena, utěrka, stezka, zápisník, pláštěnka, 400 Kč (jízdné, ubytování, jídlo), tužka, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a malý batůžek na výlet, respirátor do autobusu.

V neděli 19.prosince bude Vánoční besídka.

Druhou sobotu v lednu bývá Prahou plnou strašidel, což je netradiční orientační závod většinou tříčlenných hlídek, které po rozluštění šifer hledají strašidla ukrytá na Malé Straně a Starém městě.

22.1.2022 se bude konat Zimní přechod Brd

Prosíme rodiče, aby svoje děti na akce přihlašovali.

Zároveň připomínáme nutnost zaplacení registračního poplatku 1000 Kč/dítě do konce listopadu na účet 2401329324/2010. Do poznámky pro příjemce uveďte „10.oddíl Neveklov“. Děkujeme.

Oddílová výprava do Sezimova Ústí

O víkendu 24. - 26. 9. pojedeme na oddílovou výpravu do Sezimova Ústí. Ubytováni budeme v klubovnách tamních skautů, které jsou od nádraží vzdáleny cca 400 m. Odjezd v pátek 24. září autobusem z Malého náměstí v 16:20, sraz nejpozději v 16:10 hodin. Dále pokračujeme vlakem přes Tábor do Sezimova Ústí. Návrat v neděli 26. září do Neveklova autobusem v 17:55. S sebou je potřeba spacák, karimatka, přezůvky, hygiena, utěrka, stezka, zápisník, pláštěnka, 300 Kč (jízdné, ubytování, jídlo, vstupy), tužka, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a malý batůžek na výlet.

Začátek pravidelné družinové činnosti

Na zahajovací oddílovce byly domluveny termíny většiny družinovek, najdete je v družinách. V týdnu od 13. do 17. září začínají družinovky mladších skautů (původně starších vlčat), které vede Ondra Douša, v pátek 17.9. od 17 hodin. Družinovky ostatních družin začnou v týdnu od 20.9.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.