Schůzka rodičů o táboře

Schůzka rodičů o letošním táboře se uskuteční ve čtvrtek 16.5. od 18:30 v klubovně. Rádi vám vysvětlíme, jak to na našich táborech funguje, co je potřeba před táborem udělat, jak se na tábor vybavit apod. Také probereme dvě brigády před táborem. Těšíme se na setkání.

Velikonoční výprava

Od čtvrtka 18. dubna do neděle 21. dubna pojedeme na oddílovou velikonoční výpravu do Jizerských hor. Ubytováni budeme na základně tanvaldských skautů Modrá hvězda (http://zakladnatanvald.wz.cz) nedaleko vrcholu Malého Špičáku. Odjezd ve čtvrtek autobusem z Neveklova z Malého náměstí v 7:15, sraz v 7:05 tamtéž. S sebou spacák, karimatku, přezůvky, utěrku, baterku, ešus nebo jídelní misku, lžíci, hrníček (plecháček), oblečení a obutí přiměřené počasí, malý batůžek, šátek, uzlovačku, kapesní nožík, jídlo na cestu a čtvrteční oběd, zápisník, tužku a 600 Kč. Návrat v neděli do Neveklova v 17:42.

Prosíme rodiče, aby nám potvrdili účast. Vzhledem ke vzdálenosti a délce se výprava uskuteční s minimálně 10 dětmi.

Děkujeme.

Výprava Buchov a brigáda

Oddílová výprava do Buchova

O víkendu 22.-24. března pojedeme na oddílovou výpravu do Buchova u Votic. Ubytováni budeme v dřevěné chatě uprostřed lesů, vzdálené cca půl kilometru od autobusové zastávky. Odjezd v pátek autobusem z Neveklova z Malého náměstí v 15:15, sraz v 15:05 tamtéž. S sebou spacák, karimatku, přezůvky, utěrku, baterku, ešus nebo jídelní misku, lžíci, hrníček (plecháček), oblečení a obutí přiměřené počasí, malý batůžek, šátek, uzlovačku, kapesní nožík, jídlo na pátek, zápisník a tužku a 200 Kč. Návrat v neděli do Neveklova v 18:30.

Vzhledem k poměrně velké nemocnosti dětí ve škole, prosíme rodiče, aby nám potvrdili účast. Výprava se uskuteční s minimálně 6 dětmi. Děkujeme.

Brigáda u klubovny

 V sobotu 30. března bude brigáda u klubovny s večerním programem a přespáním. Bude se řezat dřevo, hrabat listí, uklízet klubovna, mohli bychom založit květinový záhon před klubovnou a hlavně se bude rozebírat stará kadibudka a usazovat nová. Také budeme rádi za někoho šikovného, kdo se nebojí drobného zásahu do elektroinstalace v klubovně.

Plán akcí na druhé pololetí

V plánu na druhé pololetí jsou tyto akce:

  • 16.2.             již téměř tradiční vycházka na Neštětickou horu s buřty (odchod od klubovny v 10 hodin, návrat do 16 hodin, s sebou teplé oblečení a obutí, svačinu, pití, něco k opékání na oheň).
  • 15.2. - 17.2.  LANka
  • 22.3. - 23.3.  oddílová výprava
  • 29.3. - 31.3.  brigáda (hlavně kadibudka), deskovky, spaní v klubovně
  • 13.4.            okresní kolo Svojsíkova závodu skautů a skautek
  • 18.4. - 21.4.  Velikonoční výprava
  • 26.4. - 28.4.  Ivančena
  • 15.6. a 29.6.  předtáborové brigády
  • 6.7. - 20.7.    tábor

Prahou plnou strašidel a Zimní přechod Brd

Prahou plnou strašidel

V sobotu 12. ledna se koná další ročník závodu Prahou plnou strašidel.

Závod tříčlenných hlídek probíhá v uličkách Malé Strany a Starého Města, kde účastníci na základě rozluštění více či méně jednoduchých šifer získávají od nalezených strašidel vítězné body. Věkové kategorie jsou: A - ročník 2008 a mladší, B - 2005 a mladší, C - 2002 a mladší. Závod začíná na hřišti u Tyršova domu v 15 hodin.

Odjezd z Neveklova autobusem ve 13:15, sraz ve 13:05, dále pokračujeme vlakem. Návrat podle průběhu závodu (doběh závodních hlídek je pořadateli stanoven na 18:15), takže do Neveklova přijedeme buď v 19:40 nebo ve 20:40. S sebou teplé oblečení a obutí, hlavně čepice a rukavice, včetně náhradních ponožek, jídlo a pití na celý den (v zázemí startu závodu je možné si koupit malé občerstvení), hodinky, tužku, mobil (kdo má) a 100 Kč.

Velmi prosíme rodiče, aby potvrdili účast, abychom mohli vůbec sestavit soutěžní hlídky. Děkujeme !

 

Zimní přechod Brd

Jubilejní 50. ročník Zimního přechodu Brd se koná v sobotu 26. ledna. Potom bude možné přespat v klubovně a zahrát si pár deskových her.

Odjezd autobusem z Neveklova v 06:15, POZOR ! sraz u klubovny nejpozději v 6:00 (aby si přespávající mohli nechat v klubovně věci, které na cestu nepotřebují – spacák atd.). Návrat do Neveklova v 17:42. Kdo bude spát v klubovně půjde v neděli ráno domů na snídani.

S sebou budete potřebovat jídlo a pití na celý den (doporučujeme teplý čaj do termosky), vhodné teplé oblečení a obutí včetně náhradních ponožek, rukavic atd. a 100 Kč.

Přespávající v klubovně budou navíc potřebovat spacák, ešus nebo jídelní misku, lžíci, vhodné oblečení na spaní, přezůvky (pokud nemají v klubovně).

Na místě srazu všech účastníků přechodu (Kytínská louka) je možné koupit teplý čaj a palačinku nebo párek v rohlíku.

Přespání v klubovně proběhne pro alespoň 5 dětí.

NEZAPOMEŇTE KARTIČKY NA VYMĚŇOVÁNÍ.

Rodiče prosíme, aby nám dali vědět, kdo pojede a variantu přespání (klubovna, doma). 

Vánoce

Leták s podrobnostmi o předvánočních akcích naleznete zde.

Vánoční besídka se koná v sobotu 15.12. od 14 hodin.

Betlémské světýlko v neděli 23.12. od 15:45.

V Benešově straší

V sobotu 24. listopadu se koná další ročník závodu V Benešově straší. Soutěž 3 – 5 členných družstev v luštění více či méně náročných šifer a hádanek spojená s hledáním nejrůznějších strašidel, která se pohybují v benešovských uličkách. Odjíždět budeme autobusem ve 13:15 z Malého náměstí, sraz ve 13:05. Návrat závisí na průběhu závodu, ale předpokládáme, že do Neveklova přijedeme v 17:42. S sebou vhodné oblečení a obutí (hlavně teplou čepici a ponožky, rukavice, k tomu náhradní), čaj do termosky, svačinu, papír, tužku, hodinky nebo mobil, 50 Kč.

Kdo má, vezměte si skautský šátek, organizátorům akce to pomůže rozlišit skautské účastníky od veřejnosti.

Prosíme rodiče o potvrzení účasti, abychom mohli předběžně sestavovat soutěžní družstva. Děkujeme.

Slavíme 25 let

25_let

Oddílová výprava do Litoměřic

O prodlouženém víkendu 26.-29. 10. pojedeme na oddílovou výpravu do Českého středohoří. Pokud bude příhodné počasí mohli bychom zdolat Milešovku. Ubytováni budeme v Litoměřicích v klubovně TOMíků, která je od nádraží vzdálena cca 400 m. Je vybavena pro pobyt větších kolektivů, takže sebou nepotřebujeme karimatky, ešusy, příbory ani hrníčky. Odjezd v pátek 26. října autobusem z Malého náměstí v 16:15, sraz v 16 hodin. Dále pokračujeme vlakem přes Prahu do Litoměřic. Návrat v pondělí 29. října do Neveklova autobusem v 16:52. S sebou je potřeba spacák, přezůvky, hygienu, utěrku, stezku, zápisník, pláštěnku, 550 Kč (jízdné, ubytování, jídlo, vstupy), tužku, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a kdo má i malý batůžek na výlet. Nezapomeňte rukavice a čepice (Milešovka je největrnější horou ČR). Nějaké čtení do vlaku na zahnání nudy se také hodí.

Milleschau-wjp-1

Hra o vystěhování Neveklova

Plakát s podrobnostmi o hře k výročí vystěhování Neveklova naleznete zde.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.