Oddílová výprava do Sezimova Ústí

O víkendu 24. - 26. 9. pojedeme na oddílovou výpravu do Sezimova Ústí. Ubytováni budeme v klubovnách tamních skautů, které jsou od nádraží vzdáleny cca 400 m. Odjezd v pátek 24. září autobusem z Malého náměstí v 16:20, sraz nejpozději v 16:10 hodin. Dále pokračujeme vlakem přes Tábor do Sezimova Ústí. Návrat v neděli 26. září do Neveklova autobusem v 17:55. S sebou je potřeba spacák, karimatka, přezůvky, hygiena, utěrka, stezka, zápisník, pláštěnka, 300 Kč (jízdné, ubytování, jídlo, vstupy), tužka, jídlo na pátek (po příjezdu bude čaj), dost vhodného oblečení a obutí (včetně náhradního), láhev na pití a malý batůžek na výlet.

Začátek pravidelné družinové činnosti

Na zahajovací oddílovce byly domluveny termíny většiny družinovek, najdete je v družinách. V týdnu od 13. do 17. září začínají družinovky mladších skautů (původně starších vlčat), které vede Ondra Douša, v pátek 17.9. od 17 hodin. Družinovky ostatních družin začnou v týdnu od 20.9.

Zahajovací schůzka

V pátek 10.9.2021 se v klubovně od 17 hodin koná zahajovací oddílovka. Srdečně zveme všechny členy i rodiče. Promítneme si fotky z tábora, rozebereme si potáborové zbytky, dotkneme se registrace a domluvíme se na zahájení činnosti družin. Přijďte v kroji nebo oddílovém třičku.

Tábor v Osečanech 2021

Vážení rodiče,

dle zatím platného nařízení Ministerstva zdravotnictví mají před nástupem na letní tábor děti povinnost splnit jednu z podmínek:

  • 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz)
  • PCR test starý max. sedm dní
  • Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dní
  • Antigenní test starý max. tři dny (přetestování sedmý den tábora)
  • Samotest provedený na místě (přetestování sedmý den tábora)
  • Potvrzení o testu ze školy, případně čestné prohlášení (přetestování sedmý den tábora)

Proto jako nejlepší variantu doporučujeme v týdnu před odjezdem na tábor absolvovat PCR test. Před odjezdem budeme disponovat limitovaným množstvím antigenních testů ze slin, které budou využity u těch, kteří nebudou mít PCR test. Stejnými testy budeme přetestovávat během tábora po sedmi dnech. Níže najdete přihlášku a formulář posudku o zdravotní způsobilosti, kterou potvrzuje lékař. Tento posudek má platnost dva roky, většina dětí jej má platný ještě z minula. Někteří si po minulém táboře tento posudek brali k sobě, takže prosíme rodiče, aby si platnost ověřili. Potvrzení o bezinfekčnosti, které je součástí přihlášky se podepisuje a odevzdává až v den odjezdu.

Odjezd na tábor bude v sobotu 3.7. autobusem, který dle nečekaného nového jízdního řádu odjíždí z Neveklova do Osečan až v 10:42. Sraz tedy u klubovny v 10 hodin.

Přihláška_na_tábor

Posudek o zdravotní způsobilosti

Druhá táborová brigáda

Další brigáda na tábořišti u Osečan se koná v sobotu 19.června. Odjezd není nijak organizován, příjezd na louku předpokládáme mezi 9 - 10 hodinou. Minule se podařilo vysekat břehy potoka a vykopat všechny potřebné jámy, takže tentokráte nás čekají práce dřevorubecko/tesařsko/truhlářské. Bude se řezat a štípat dříví a opravovat kuchyně s jídelnou. Hodit se budou motorové pily, sekery na štípání, aku vrtačka/šroubovák a nějaký spojovací materiál (hřebíky, vruty).

Předem děkujeme všem za pomoc.

Obnovení činnosti družin vlčat

Vážení rodiče,

činnost obou družin vlčat je obnovena v obvyklých termínech. V pondělí mají družinovky mladší vlčata, které vedou Zuzka Koutenská a Kuba Korbel. V pátek pak starší vlčata, které vede Ondra Douša. Jak jste si v době pandemie asi již zvykli, podmínky se mění téměř každý týden, nicméně stále zůstává doporučená činnost pouze venku, ochrana úst a nosu a prokázání neinfekčnosti (čestným prohlášením rodičů o negativním testu dítěte ve škole, očkováním nebo proděláním nemoci covid-19). Bez toho se nemohou děti družinovek účastnit. Děkujeme za pochopení.

Novoroční hledačka

Najděte v Neveklově 5 míst, odkud byly pořízeny tyto fotografie. Na každém najdete jednu část tajenky. Hodně štěstí při hledání i v novém roce.


 
 
 
 
 

Registrační poplatky na rok 2021

Vážení rodiče,

registrační poplatky na rok 2021 byly stanoveny na 750 Kč (řádný) a 650 Kč (zlevněný, jež přísluší každému členovi, který má v našem oddíle sourozence, který platí řádný poplatek). Registrační poplatky je možné platit na bankovní účet střediska číslo 2401329324/2010, vedený u FIO banky. Do poznámky pro příjemce, prosíme, uveďte jméno a příjmení člena, za které platíte.

Děkujeme.

Tábor v Osečanech 2020

Pro rodiče, kteří nebyli na informační schůzce o táboru přikládáme soubory s potřebnými dokumenty a formuláři. Veškeré potřebné informace najdete v souboru informace pro rodiče, soubor s přihláškou obsahuje samotnou přihlášku, doporučený seznam věcí na tábor a formulář o bezinfekčnosti, který se odevzdává v den odjezdu na tábor. Dotazník o zdravotním stavu dítěte se také odevzdává v den odjezdu na tábor. Přihlášku je nutné odevzdat do konce května, poplatek za tábor zaplatit do poloviny června.

Informace_pro_rodiče

Přihláška_na_tábor

Dotazník_o_zdravotním_stavu_dítěte

Posudek o zdravotní způsobilosti

Schůzka rodičů o táboře

Orgány státní správy vydaly pokyny a doporučení pro konání letních táborů, proto chceme udělat schůzku rodičů o táboře. Kdo chce osobní setkání, tak ve středu 20.5. od 18 hodin u klubovny. Komu vyhovuje online řešení, tak od 20 hodin na platformě webex. V tomto případě mi pošlete vaši emailovou adresu, na kterou vám zašlu odkaz.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.